RKS Iskra Krzęcin - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 23, wczoraj: 22
ogółem: 395 687

statystyki szczegółowe

Kontakty

Losowa galeria

Nowa galeria
brak zdjęć

Historia

   Rok 1948 był trudny dla wszystkich. Nie tylko w Krakowie ale i w podkrakowskich wioskach także. Nowa władza wprowadziła nowe porządki i zmiany. W Krzęcinach leżących tuż pod Krakowem, właśnie zlikwidowano katolickie stowarzyszenie młodzieży. Do nowo założonego związku Młodzieży polskiej nikt Niechciał należeć, by jednak można było się legalnie spotykać trzech młodych krzęcinian - Eugeniusz Kochana - późniejszy prezes klubu wraz z Marianem Żmudą i Tadeuszem Kochaną wpadają na pomysł założenia klubu sportowego. I tak w 1948 roku powstaje Ludowy Zespół Sportowy "PIŁKARZ" z sekcjami piłki nożnej, tenisa stołowego, i szachową. Przyjęto zielono-biało-czerwone barwy klubowe. W roku1968 klub przyjął nową nazwę LKS ISKRA KRZĘCIN i w tedy zarząd dążył do pozyskania parceli pod boisko. W dużej mierze przyczynił się do tego obecnie wtedy panujący prezes klubu Wojciech Nicieja oraz proboszcz ś.p. ks prałat Wojciech Karakuła który udostępnił klubowi należącą do parafii działkę, teren chodź niezbyt równy służył sportowcom do 1985r.
   W latach 80-tych zarząd dążył do stworzenia nowego boiska które spełniałoby obecne oczekiwania sportowców, najodpowiedniejsze były tereny należące do SKR - u w Krzęcinie. We wrześniu 1985 roku otwarto nowy plac do gry przez obecnego wtedy prezesa Andrzeja Żmudę. Przez kolejne 10 lat klub osiągał mniejsze i większe sukcesy grając w klasie rozgrywkowej B, lecz rok 1995 to rok przełomowy ISKRA awansowała do klasy A, w dużej mierze była to zasługa P. Józefa Zmudy który nie szczędził swojego nakładu sił, a obecnym prezesem był P. Marian Bylica. W 1998 roku po walnym zgromadzeniu wybrano nowego prezesa którym został P. Andrzej Stoczek, w tym także roku klub obchodził jubileusz 50-lecia. Działający prężnie prezes postawił sobie wysoką poprzeczkę jaką był awans do klasy okręgowej,niestety niebyło by to możliwe gdyby nie sponsorzy którzy inwestowali w obiekt i drużynę. Pierwsza drużynę prowadził wtedy Piotr Szewczyk który z założonych planów wywiązał się w 100% ISKRA AWANSOWAŁA DO KLASY OKREGOWEJ.
   W roku 1999 powołano o nowego prezesa którym został P. Andrzej Morawa a wraz z nim zrodziły się jeszcze ambitniejsze plany jakimi był awans do 5 ligi, założenia udało się zrealizować, tak że pod wodzą trenera P.Marka Podsiadło Iskra awansowała o klasę wyżej. Było to bardzo duże osiągniecie zarządu , klub jako jedyny wiejski z Gminy Skawina grał w V - lidze. Potrzeby Klubu rosły lecz zapał i zaangażowanie sponsorów i działaczy malało, nad Iskrą zbierały się czarne chmury, SKR wypowiedział dzierżawe boiska, obecny zarząd przestał istnieć, w klubie zostały 2 osoby. Osobami tymi byli wieloletni działacze klubu Andrzej Stoczek i Andrzej Żmuda którym leżało na sercu dalsze istnienie klubu, lecz z braku zainteresowania społeczności z Krzęcina postanowili wycofać drużynę z rozgrywek i podać się do dymisji, w wyniku tych działań klub został przekazany sołtysowi wsi Krzęcin P. Antoniemu Bylicy.
   W roku 2007 SKR w Krzęcinie sprzedaje istniejące boisko prywatnemu nabywcy, a w klubie przed obchodami 60-cio lecia zajrzała w oczy likwidacja. Decyzją sołtysa wsi oraz radnego P. Franciszka Cierni po kilkukrotnych próbach zwołania walnego zebrania udało się powołać nowy zarząd Przed nowym prezesem którym został Antoni Poniedziałek postawiono bardzo trudne zadanie, klub nie posiada własnego obiektu sportowego, a drużyna w wyniku degradacji z braków środków pieniężnych wznawia rozgrywki a klasie B. Zarząd wynegocjował z nowym właścicielem działki dzierżawę obecnego boiska do czerwca 2009r, dalsze losy klubu stoją pod wielkim znakiem zapytania. Tak historia zatoczyła koło nad Krzęcińskim sportem.

 

   W roku 2011 Iskra pod wodzą trenera Piotra Szewczyka awansuje z pierwszego miejsca do A klasy.
 

 

autor: jacek

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Iskra na Facebooku

Ostatnie spotkanie

ISKRA Krzęcin 4:3 Libertów
2017-11-11, 17:00:00
     
oceny zawodników »

Najnowsza galeria

Ferie 2018
Ładowanie...

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
Armatura Kraków 0:1 Lotnik Kryspinów
Bieżanowianka Kraków 4:0 Sokół Rybna
Strażak Rączna 2:2 Nadwiślan Rusocice
Wisła Czernichów 0:1 Wiślanie II Jaśkowice
Cedronka Wola Radziszowska 4:2 Tęcza Piekary
Gajowianka Gaj 4:1 Tramwaj Kraków
ISKRA Krzęcin 4:3 Libertów

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14
Strażak Rączna - Armatura Kraków
Bieżanowianka Kraków - Nadwiślan Rusocice
Cedronka Wola Radziszowska - Sokół Rybna
Gajowianka Gaj - Tęcza Piekary
Lotnik Kryspinów - Libertów
ISKRA Krzęcin - Wiślanie II Jaśkowice
Wisła Czernichów - Tramwaj Kraków

Kalendarium

10

06-2023

sobota

11

06-2023

niedziela

12

06-2023

pon.

13

06-2023

wtorek

14

06-2023

środa

15

06-2023

czwartek

16

06-2023

piątek

Ankiety

Które miejsce zajmie Iskra na koniec sezonu